środa, 3 marca 2010

Jak uniknąć najbardziej kosztownych błędów przy zakupie mieszkania?

Forrest Gump powiedział, że "życie idioty to nie bułka z masłem". Wydaje mi się, że życie każdego z nas nie jest wcale takie proste...

Kupno mieszkania to też nie jest bułka z masłem!

Nie wystarczy tylko uzbierać pieniędzy czy dostać kredyt. Choć i to nie jest proste dla wielu z nas. Kupno mieszkania to nie bułka z masłem, ponieważ na kupujących czeka mnóstwo pułapek. Pułapek, których warto uniknąć, by mądrze wydać nasze ciężko zarobione (i te które dopiero zarobimy, żeby spłacić kredyt) pieniądze!

Co muszę wiedzieć, żeby nie "utopić" moich pieniędzy?

  • co dokładnie sprawdzić w mieszkaniu, by wykryć celowo ukryte wady (ach, ci przebiegli sprzedawcy!)
  •  w jakich lokalizacjach kupować, a jakich miejsc unikać za wszelką cenę (inwestorzy w nieruchomości wiedzą, jak ważna jest lokalizacja, mówią: "przy kupnie mieszkania liczą się 3 rzeczy: lokalizacja, lokalizacja i lokalizacja")
  • jak umiejętnie negocjować warunki umowy i cenę nieruchomości (pieniądze zaoszczędzone to pieniądze zarobione!)
  • jak nie pomylić remontu z „odświeżeniem” (tutaj sytuacja ma się podobnie jak z kupnem używanego samochodu, sprzedawca zrobi wszystko, żeby podczas prezentacji auto wyglądało super, a co się stanie z nim za miesiąc, to już problem kupującego. "Widziały gały co brały". Warto więc widzieć więcej i głębiej.)
  • jakiego rodzaju umowy podpisywać i jakich zapisów w tych umowach wymagać, a do jakich nie dopuścić
  • jak nie kupić mieszkania z lokatorem, dożywotnikiem czy z osobą zameldowaną


To tylko część rzeczy, które warto wiedzieć, jeśli nie chcesz stracić nerwów i pieniędzy na inwestycji, która nierzadko jest na całe życie!

Jak uniknąć powyżej opisanych (i jeszcze wielu innych) błędów?


1. Dowiedz się, co może Ci grozić
2. Dowiedz się, jak ustrzec się przed taką wpadką
3. Dowiedz się, jak zminimalizować straty, jeśli już przydarzył się błąd


Nadal czujesz, że to Cię przerasta? Spokojnie, to normalne uczucie. Większość z nas tak ma. Jak się go pozbyć i drastycznie zmniejszyć ryzyko przy zakupie mieszkania?

Skorzystaj z niesamowicie praktycznej wiedzy, zawartej w ebooku ""77 błędów. Jak uniknąć najbardziej kosztownych wpadek przy kupowaniu mieszkania""

Szanuj swoje nerwy i pieniądze!

Sukcesów,
Daniel 

PS. Czy 37 zł do dużo za wiedzę, która pozwoli zaoszczędzić tysiące złotych i mnóstwo nerwów przy zakupie mieszkania na lata (całe życie)?

PPS. Nie zwlekaj więc i już teraz uzbrój się w wiedzę, która pozwoli Ci spać spokojnie!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz