Zawsze jest inny sposób, inna opcja, by coś osiągnąć.
Często wydaje nam się, że robimy właściwe rzeczy, a jednak nie osiągamy tego, czego pragniemy. A może właśnie w tym tkwi problem? Może nie zawsze coś musi do nas przyjść dokładnie stąd, skąd tego oczekujemy?
Pieniądze mogą pojawić się z różnych źródeł, a nie tylko z pracy na etacie. Miłość może pojawić się właśnie wtedy, gdy się jej najmniej spodziewamy. Prawdziwego przyjaciela poznajemy w biedzie przecież.
Nie oczekuj, że coś musi się pojawić dokładnie tam a tam, daj zadziałać Komuś/Czemuś silniejszemu od nas...
Spójrz na sytuację z innej strony, z innego poziomu, odwróć ją do góry nogami - na pewno gdzieś tam jest rozwiązanie, którego szukasz.
Zaakceptuj to, że źródło Twojego szczęścia może być inne, niż dotychczas myślałeś, że powody z których jesteś szczęśliwy (lub wręcz odwrotnie) nie są właściwe... Zaprzecz temu, co do tej pory uznawałeś za "prawomocne". Może odkryjesz coś interesującego?
Jesteś gotowy na ten mały eksperyment?
Fantastycznego dnia,
Daniel
piątek, 26 lutego 2010
czwartek, 25 lutego 2010
Klucz do życia wg Willa Smitha
Will Smith to jeden z moich ulubionych aktorów, ale oprócz tego, że gra w filmach, ma jeszcze poukładane w głowie. Oto jedna z jego bardzo ciekawych i wartych przemyślenia wypowiedzi:
A co Ty o tym sądzisz?
Sukcesów,
Daniel
A co Ty o tym sądzisz?
Sukcesów,
Daniel
Etykiety:
czynniki sukcesu,
klucz do życia,
sekret,
sukces
O krytyce
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii.
Każdy wie jak, żaden nie potrafi."
-Tadeusz Boy-Żeleński
Poeta określił to dość trafnie, jasno i konkretnie. Nie pozostaje chyba nic dodać.
Koniec gadania i krytykowania, trzeba się zabrać do roboty!
Sukcesów,
Daniel
PS. Może warto zastosować te słowa przy pierwszej okazji, gdy ktoś będzie nas krytykować? Jestem ciekaw reakcji :-D
PPS. Opisz w komentarzu jak zareagował Twój rozmówca na te słowa
sobota, 16 stycznia 2010
Nie musimy żyć skromnie!
Często uczą nas, że trzeba żyć skoromnie, oszczędzać i odmawiać sobie wielu rzeczy, na które mamy ochotę. A przecież wcale tak być nie musi a już na pewno nie w każdym przypadku.
Trzeba po prostu działać kreatywnie i szukać rozwiązań zamiast zamykać się na możliwości.
O tym mówi Robert Kiyosaki w poniższym filmiku:
Trzeba po prostu działać kreatywnie i szukać rozwiązań zamiast zamykać się na możliwości.
O tym mówi Robert Kiyosaki w poniższym filmiku:
Nic nie zrobi się samo
"Powodem, dla którego ludziom tak trudno być szczęśliwymi,
jest to, że zawsze widzą przeszłość lepszą, niż była,
teraźniejszość gorszą, niż jest i przyszłość mniej pewną, niż
"Różnica między ludźmi, którzy realizują swoje marzenia,
a całą resztą świata nie polega na zasobności portfela. Chodzi
o to, że jedni przez całe życie czytają o dalekich lądach i śnią
o przygodach, a inni pewnego dnia podnoszą wzrok znad
książki, wstają z fotela i ruszają na spotkanie swoich marzeń."
W. Cejrowski
jest to, że zawsze widzą przeszłość lepszą, niż była,
teraźniejszość gorszą, niż jest i przyszłość mniej pewną, niż
będzie."
M. Pagnol"Różnica między ludźmi, którzy realizują swoje marzenia,
a całą resztą świata nie polega na zasobności portfela. Chodzi
o to, że jedni przez całe życie czytają o dalekich lądach i śnią
o przygodach, a inni pewnego dnia podnoszą wzrok znad
książki, wstają z fotela i ruszają na spotkanie swoich marzeń."
W. Cejrowski
By kupić cokolwiek, by skorzystać z jakiejś usługi, by zmienić swój stan z tego, w jakim się znajduję obecnie, na jakikolwiek inny — zawsze trzeba zapłacić jakąś cenę. Coraz więcej ludzi powtarza: „nie ma nic za darmo”. Coraz częściej, mówiąc o czymś, co pozornie nic nie kosztuje, poprawiamy się, mówiąc, że mamy do czynienia z czymś, o czym się mówi, że jest bezpłatne, a przecież wiadomo, że ktoś musiał za to ponieść jakąś cenę.
Tak też jest ze spełnianiem marzeń. Nie ma nic za darmo. Można oczywiście myśleć o czymś, co mogłoby nam się zdarzyć, czego pragniemy albo na czym nam bardzo zależy, że to samo do nas nie przyjdzie.
Musimy wnieść jakiś wkład. Musimy zapłacić jakąś cenę. Najprostsza z nich to zrozumienie faktu, że każdy oczekiwany efekt zależy w mniejszym lub większym stopniu od nas samych. Że oczekując na jakąkolwiek zakładaną przez nas zmianę, musimy równolegle sami dać coś z siebie. Swój czas, swoją cierpliwość, osobiste zaangażowanie, a niekiedy zmęczenie, walkę z lękiem przed nowym czy wreszcie rezygnację z tak bardzo popularnego i tak chętnie przez niemal wszystkich wykorzystywanego tłumaczenia się, że to przez innych i przez inne sprawy nam nie wyszło. No bo gdyby to tylko od nas zależało, to przecież…
piątek, 15 stycznia 2010
Jakich masz znajomych i co oni mają do Twojego sukcesu?
Zapewne pamiętasz czesto powtarzane w dzieciństwie powiedzenie: "z jakim przystajesz, takim się stajesz".
Nie zawsze braliśmy je na poważnie a przecież niesie ono za sobą niesamowicie ważne przesłanie, które może być decydujące jeśli chodzi o Twój sukces!
Jakie są nasze szanse, gdy otaczamy się ludźmi ciągle narzekającymi, smutnymi, krytykującymi wszystko i wszystkich wokół, mówiącymi tylko o swoich słabościach i chorobach o braku pieniędzy i perspektyw na przyszłość, ciągle powtarzającymi, że "w tym kraju żyć się nie da"?
Marne, prawda? Nawet przy silnej woli ciężko jest zachować pozytywną postawę i optymizm, gdy widzimy jak wszystko dokoła jest złe, brzydkie, szare, nieznośne...
A teraz wyobraź sobie siebie w całkowicie odwrotnej sytuacji. Żyjesz wśród ludzi pozytywnie nastawionych do życia, potrafiących cieszyć się tym, co mają (nawet jeśli nie mają aż tak wiele), stale rozwijającymi się, dbającymi o siebie i świat, lubiącymi zarabiać pieniądze i dzielić się nimi, szukającymi wyzwań, kochającymi siebie i innych...
Wygląda to odrobinę lepiej, nie sądzisz?
Przypomniała mi się historia pewnego faceta, który...
Nie zawsze braliśmy je na poważnie a przecież niesie ono za sobą niesamowicie ważne przesłanie, które może być decydujące jeśli chodzi o Twój sukces!
Jakie są nasze szanse, gdy otaczamy się ludźmi ciągle narzekającymi, smutnymi, krytykującymi wszystko i wszystkich wokół, mówiącymi tylko o swoich słabościach i chorobach o braku pieniędzy i perspektyw na przyszłość, ciągle powtarzającymi, że "w tym kraju żyć się nie da"?
Marne, prawda? Nawet przy silnej woli ciężko jest zachować pozytywną postawę i optymizm, gdy widzimy jak wszystko dokoła jest złe, brzydkie, szare, nieznośne...
A teraz wyobraź sobie siebie w całkowicie odwrotnej sytuacji. Żyjesz wśród ludzi pozytywnie nastawionych do życia, potrafiących cieszyć się tym, co mają (nawet jeśli nie mają aż tak wiele), stale rozwijającymi się, dbającymi o siebie i świat, lubiącymi zarabiać pieniądze i dzielić się nimi, szukającymi wyzwań, kochającymi siebie i innych...
Wygląda to odrobinę lepiej, nie sądzisz?
Przypomniała mi się historia pewnego faceta, który...
Subskrybuj:
Posty (Atom)