czwartek, 14 stycznia 2010

Jak działa prawo przyciągania?

Prawo przyciągania to nic innego jak naturalne prawo Przyczyny i Skutku. Żeby coś zaistniało, muszą najpierw zostać stworzone ku temu warunki. Żeby wyrosła roślinka, nasiona muszą najpierw zostać wrzucone w ziemię i jeszcze mieć odpowiednie warunki (temperaturę, wodę itp.). Nie wystarczy ich tylko wrzucić w ziemię, tym bardziej w jałową.

Tak samo w naszym życiu mają miejsce wydarzenia, które najpierw stworzymy w naszych głowach i co do których mamy przekonanie, niezależnie od tego czy nam służą czy raczej szkodzą. To, w co wierzymy, świadomie lub podświadomie, będzie miało miejsce w rzeczywistości. Żeby więc wykorzystać prawo przyciągania na naszą korzyść, musimy mieć jasność co do naszych intencji, przekonań i oczekiwań.

Jasność polega na tym, że
opowiadasz jakiejś osobie o tym, czego chcesz, o ona potrafi to powtórzyć ze szczegółami i jeszcze może podpowie Ci jak możesz to łatwiej osiągnąć. Nie ważne czego chcesz w życiu, im dokładniej i konkretniej potrafisz to opisać, tym łatwiej będzie Ci to osiągnąć. Jeśli chcesz auto, to skonkretyzuj to pojęcie, by było adekwatne do Twoich pragnień. "Chcę nowego auta" to zbyt ubogi opis. Po pierwsze, co oznacza dla Ciebie pojęcie "nowe"? Nowe, czyli prosto z salonu, 3-letnie a może po prostu nowsze od twojego 20-letniego co masz teraz? Po drugie, jakie to ma być dokładnie auto? Mercedes czy Skoda? Jeśli Skoda, to Fabia, Octavia czy Yeti? Jeśli Octavia to jaki silnik, tapicerka, wyposażenie dodatkowe?

Tutaj musisz być konkretny!

Aha, żeby prawo to zadziałało, potrzeba czegoś jeszcze!

Posiadanie całkowitej jasności co do Twoich pragnień oznacza także, że nie masz żadnych wewnętrznych przekonań, niezgodnych z tym pragnieniem. Jeśli pragniesz nowej pracy, ale tak naprawdę uważasz, że Twoje możliwości i doświadczenie są nikłe albo masz przeświadczenie, że jest kryzys i na pewno nie znajdziesz pracy, to jak myślisz, jaki może być skutek poszukiwań?

Ostatni krok to podjęcie działania! Wielu o nim "zapomina", a jest on tak samo ważny jak dwa pozostałe. Jeśli chcesz tej pracy, to zacznij jej szukać. Daj ogłoszenie na portalu (np. GoldenLine), przeglądaj oferty pracy z gazet, porozmawiaj ze znajomymi - może szukają (współ)pracowników lub wiedzą kto szuka? Zrób coś w kierunku realizacji tego pragnienia, a na pewno znajdziesz satysfakcjonujące Cię rozwiązanie.

Nasze piękne Prawo przyciągania to wcale nie jest jakiś nowy wynalazek. Ma być w nim intencja, ma być wiara, że się uda oraz działanie. Czy nie brzmi to podobnie do:

"O cokolwiek Ojca mojego w modlitwie z wiarą prosić będziecie, otrzymacie."?

W innym miejscu jest dopełnienie:

"wiara bez uczynków jest martwa"!

A więc, do działa!

Powodzenia i fantastycznego dnia,
Daniel

PS. Ile znasz sekretów prawa przyciągania? Poznaj je wszystkie i wykorzystaj w Tobie tylko znanym celu!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz