wtorek, 5 stycznia 2010

Dlaczego bogaci się bogacą?

To pytanie nie daje mi spokoju już od pewnego czasu...

Dlaczego tak jest, że około 10% ludzi posiada 90% majątku? Skąd się to bierze? Przecież nie są oni ani mądrzejsi ani też nie mają więcej szczęścia (choć wielu z nas może tak sądzić). Przecież każdy z nas ma to, co niezbędne, by osiągnąć finansową niezależność - rozum!

A jednak istnieją takie dysproporcje!

Problem tkwi w tym, że n ie uczy się nas finansowych podstaw albo uczy się nas mało przydatnych rzeczy lub też uczy się ich nas błędnie...

Błędnie uczy się nas np. pojęć aktywa i pasywa. Uważamy przykładowo, że dom jest naszym aktywem, choć niekoniecznie tak być musi. Posłuchaj...
To tylko prosty przykład, ale jak widać, mamy błędne pojęcie już u podstaw a później z reguły nie interesujemy się zbytnio naszymi pieniędzmi. Tak tak, nie przesłyszałeś się... (no dobra, nie mówią tutaj konkretnie o Tobie, ale o większości społeczeństwa). Bo czyż można nazwać interesowaniem się własnymi, nierzadko ciężko zarobionymi pieniędzmi, wrzuceniem ich na konto lub lokatę? Wprawdzie lepszy rydz, niż nic, ale jest parę lepszych sposobów.

O tym dowiesz się m.in z książek Roberta Kiyosaki - Bogaty ojciec, biedny ojciec (książka tradycyjna) czy Bogaty ojciec biedny ojciec dla młodzieży (e-book, ale można także zamówić jako książkę tradycyjną). Niech nie zwiedzie Cię końcówka "dla młodzieży" w drugiej pozycji, ponieważ wiedza zawarta w obu jest naprawdę podobnej wagi. To są książki, które naprawdę powinieneś przeczytać, ponieważ pozwolą Ci inaczej spojrzeć na kwestie finansowe i, co najważniejsze, lepiej zarządzać własnymi pieniędzmi i pomnażać Twoje bogactwo. Sięgnij chociażby po DARMOWY darmowy fragment!

Oprócz tego, koniecznie zapoznaj się ze Spiskiem Bogatych także autorstwa Roberta Kiyosaki. To darmowa, interaktywna książka, w której Robert przedstawia 8 nowych zasad dotyczących pieniędzy, które właśnie teraz – w chwili kiedy to czytasz – zaczynają obowiązywać! Przetłumaczona na język polski! Nie zwlekaj - zarejestruj się i całkowicie za DARMO zapoznaj się z informacjami, które pomogą Ci się wzbogacić.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz